Sabun Büyüsü

Sabun Büyüsü

 

sabun büyüsüSabun büyüsü tarih boyunca en kötü niyetli büyü olarak geçmiştir. Rivayete göre zaman içinde medyumlar bu büyü ile birçok kralı öldürdükleri, zenginleri iflasa sürükledikleri söylenir. Sabun büyüsüne maruz kalmaktan çekinen pek çok kral zamanında saraylarında sabun bulundurulmasını bile yasaklamışlardır. Kalıp sabun yerine sabunun rende hali kullanılmıştır.
‘’Efsuni şimat’’ olarak da bilinen büyü, etkisini hemen göstermekten ziyade yavaş yavaş etki eder. Bu sebeple yapan kişinin sabırlı olması gerekir. ‘’Aşk için hızlı hareket etmeli, cinayet içinse yavaş’’ sözü tam da bu büyüyü yapanlara\yaptıranlara söylenmiş bir sözdür. Bu büyü en kara büyülerden olmasıyla birlikte yapımı da oldukça kolaydır. Gerekli malzemeler bir parça siyah ip, bir kalıp sabun ve birkaç tane de iğnedir. Sabun büyüsü için başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Artık büyünün uygulanmasına geçebiliriz.

Kime sabun büyüsü yapılacaksa o kişiyi sembol edecek bir kalıp sabun alınır. Sabun bir kap suyun içine atılır. Bu adıma ‘’mayalama aşaması’’ denir. Sabun suyun içindeyken büyü kime yapılıyorsa onun adı 14 kez söylenir. Kişinin adı söylenirken annesinin adıyla birlikte bahsedilir. ‘’Dilber oğlu Çağdaş’’ gibi. İsim okunduktan sonra sabun sudan çıkarılarak durulanır ve sertleşmesi beklenir. Bu adıma da ‘’acılaştırma aşaması’’ denir. Ancak sabun tamamen kurumadan büyü yapılmaya başlanmalıdır. Zira sabun tamamıyla sertleşmiş ise büyü gerçekleşmez ve yeni bir kalıp sabun ile birlikte bütün aşamaların tekrarı gerekir.
Hala nemli olan sabunun üst kısmında iki yere iki küçük nokta konulur. Bunu iğneyle yapabilirsiniz. Bu iki delik, büyü yapılacak kişinin gözlerini sembolize eder. Sabun kalıbının alt tarafınaysa yine iğneyle yukarıdan aşağıya iki çizgi çekilir bu da büyü yapılan kişinin ayaklarını gösterir. Bunlar haricinde sabunun üzerine başka bir şey çizmeye gerek yoktur. Büyüyü yapan kişi büyü yaptığı kişinin neresine zarar vermek istiyorsa orasına iğneyi batırır. Mesela sol kol için sabunun sol kısmına, sırt için sabunun ortasına batırılır. İğne başa veya kalbe batırıldığı takdirde amaç cinayete dönüşür ve bu sebeple uygulanırken gerçekten dikkat edilmesi gereken bir büyüdür.
Büyü yapılan kişinin doğru kararlar alması istenmiyorsa siyah ip sabunun baş tarafına bağlanır, seyahat etmesi istenmiyorsa ayakları bağlanır ve basireti bağlansın isteniyorsa gözleri bağlanır. İğneleme ve bağlama kısmı bitince sabun deniz, göl gibi bir su birikintisine atılır. Sabun suda eriyince büyü tamamıyla tesirini gösterir.
Bazı kimseler sabun büyüsünün bıttım sabunu veya ballı sabun misali özel sabunlarla yapılması gerektiğini söyler. Lakin bu doğru bir bilgi değildir. Zira buradaki asıl olay eriyen bir madde üzerinde büyü yaparak tesiri zamana bırakmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir